Hakkında

Sevgili okuyucu,

Günümüzde havacılık, dünyanın en yaygın kullanılan ve bir o kadar bilinmezlerle dolu sektörlerinden biri. Dünyanın bir ucundan diğer ucuna saatler içinde gidebilir ve o çok önemli toplantına yetişebilirsin. Senin bunu yapabilmen için koskoca bir çark döner ve seni gideceğin yere ulaştırır. Bu çarkın dişlilerini oluşturan bilet satış görevlisi, yer hizmetleri görevlisi, kabin memuru, uçuş mürettebatı, uçak bakım ekibi gibi birçok kişi 24 saat esasına göre vardiyalarda çalışır ve çarkı döndürürler. Büyük emek vardır, büyük özveri, büyük dikkat ve büyük bir başarı vardır. Çark bir sebeple tökezlemediği sürece bu başarı görülmez. Amaç birazda bu, çark dönerken bazı şeyleri anlatabilmek.

Bu platformda, üniversite lisans ve yüksek lisans eğitimini havacılık üzerine tamamlamış bir sivil havacının ve farklı alanlarda havacıların yazılarına ortak olacaksın. Meslek tanıtımları, iş süreçleri, iş ilanları, kariyer fırsatları, ilginç gelişmeler, kaza analizleri, röportajlar kısacası havacılık ve uçaklarla ilgili her şeyle karşılaşabilirsin.

Verimli vakit geçirmen dileğiyle,

Yapıcı eleştiriler başta olmak üzere görüş, öneri, yazı talebi, yazılmış bir yazının yayın talebi için turkhavablog@yandex.com

THB adına,

H.FİDAN